Холодний Яр на мапі Google

Холодний ЯрПроект відділення інформатики НПТ ліцею "Камелія" [блог]

 

Ще наприкінці минулого століття Свято-Троїцька церква Мотронинського монастиря являла собою жалюгідне видовище, бо була сплюндрована й занедбана.
На початку 90-х тут поселяються перші шість послушниць. З самого початку відродження монастиря й понині його настоятелькою є ігуменя Мотрона (Гребенович).
– У нас тут щороку завжди людно, – каже матушка ігуменя. – Правда, взимку буває менше вірян, бо дорогу до нас так перемітає, що сюди ніхто й не добереться. А найбільше віруючих приходить у червні, на храмове свято Трійцю, в серпні, на Спаса, та в листопаді, на свято Преподобної Мотрони. Усіх, кого Бог послав, потчуємо.
За словами паніматки, скільки ж то на ці свята приїздить і приходить сюди народу, ніхто не рахував, але „багато, тисячі”. Їдуть з навколишніх сіл і міст Черкащини, і з дальніх – Києва, Харкова, Львова й навіть із зарубіжжя – Росії, Америки.
– Через те сюди й їдуть, що це святе місце, намолене, – міркує матушка Мотрона. – Вабить їх тільки Божа благодать, що дає втіху в печалях. Хто щиросердно молиться, тому Господь помагає.
Неподалік монастиря, через дорогу, в яру, є криниця, вода з якої, за словами ігумені, зцілює очі, „а в того, хто щирий і сильний у вірі, зцілюється весь організм”.
Один із найдревніших монастирів України розташований в урочищі Холодний Яр. Заснований він у 1037 році, за часів Ярослава Мудрого.Переглянути більшу мапу
Національний історико-культурний заповідник "ЧИГИРИН"

МАН 2012