Запрошуємо переглянути фільми on-line

Холодний ЯрПроект відділення інформатики НПТ ліцею "Камелія" [блог]

 

Мотронинський монастир

Цей фільм відкриває історію Мотронинського монастиря, що невід’ємно пов’язана з історією місцевості Холодний Яр, де він розташований.

Відкриваються незнайомі широкому загалу сторінки біографій видатних особистостей, які були причетні до подій, демонструються пам’ятні холодноярські місця. А ще постає і сьогодення монастиря: нині 28 черниць і послушниць Мотронинського монастиря щодня моляться за спасіння наших душ та за весь православний люд.

Хронометраж: 25' 57"


Козаки Холодного Яру проти ЧК

Холодний ЯрПроект відділення інформатики НПТ ліцею "Камелія" [блог]

 

В 1918-1922 роках Мотронинський монастир став осередком українського повстанського руху, згодом утворилась Холодноярська республіка, яка контролювала понад 25 навколишніх сіл та мала близько 15 тисячну армію. Отамани Холодного Яру та Чорного Лісу мали сильний авторитет та значну підтримку у місцевого населення. Холодноярська Республіка Проіснувала до 1922 року, коли більшовики обманом заманили холодноярських отаманів в засідку. Проте, навіть у полоні, в стінах Київської в’язниці, ватажки повстанців перебили охорону, захопили зброю і спробували звільнитись. Під час нерівного бою, всі вони загинули смертю героїв.